O nas

TRADYCJA

Zakład Przerobu Kamienia Naturalnego stawia przede wszystkim na tradycję. Firma została założona w roku 1928 przez dziadka obecnego właściciela, który swojego rzemiosła uczył się w raciborskim zakładzie „Siedlaczek”, którego logotyp można po dziś dzień oglądać na cmentarnych krzyżach oraz pomnikach.

„Firma na początku swojej działalności, napotykała wiele trudności. Natomiast dzięki zaangażowaniu i stanowczości w dążeniu do celu, mój dziadek skończył Szkołę Kamieniarską w Szczecinie, uzyskując tytuł Mistrza, co pozwoliło mu rozwinąć zakład. Z upływem czasu, liczba pracowników firmy wzrosła do siedmiu osób. Nawet niesprzyjający dla prywatnych zakładów okres powojenny nie złamał firmy. Dziadkowi udało się ostać pomimo wielu kontroli i negatywnemu nastawieniu władz do rzemieślników. W roku 1960 mój ojciec zdobył tytuł Mistrza Kamieniarstwa, zaś siedem lat później zdecydował się na otworzenie własnej działalności. W 1980 roku firma przeszła ogromną zmianę: została rozbudowana i zmodernizowana, co umożliwiło pracę również zimą.

W 1982 roku ja rozpocząłem swoją drogę w nauce zawodu. W roku 1985 zdałem egzamin czeladniczy, zaś w 1988 roku zdobyłem tytuł Mistrza. Moja edukacja nie skończyła się jednak na tym etapie. Odwiedzałem największe targi kamieniarstwa w Norymberdze i dzięki temu zrozumiałem, że tylko samorozwój i inwestycja w nowoczesny park maszynowy, pozwolą mi dać Klientom gwarancję najwyższej jakości usług. Nieustanne dążenie do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, pozwoliło mi ukończyć różnego rodzaju kursy obejmujące obsługę programów graficznych oraz maszyn cyfrowych. W roku 2001 mój ojciec odszedł na rentę, przekazują w moje ręce całą firmę. W pracy kieruję się mottem, które stanowią słowa mojego dziadka: „Jeżeli się czegoś podejmujesz, to zrób to tak, żeby nikt nie musiał po Tobie poprawiać!”.

Gerard Wiglenda

DOŚWIADCZENIE

Wielu naszych Klientów docenia nas przede wszystkim za profesjonalizm, najwyższą jakość usług oraz doświadczenie. Na terenie Raciborza wykonaliśmy wiele pomników i nagrobków, w tym między innymi:

  • Rekonstrukcję pomnija J. Von Einhendorffa
  • Postumenty z granitu pod pomnikami Jana Pawła II, bp. Józefa Gawliny,
  • Pomnik Pokoju,
  • Pomnik Poległych Żołnierzy,
  • Płyty pamiątkowe w kościołach.

Z nietypowych zleceń, które można powiedzieć stanowiły dla nas wyzwanie, pochwalić się możemy wykonaniem sarkofagu dla siostry z Zakonu Sióstr Marii Niepokalanej – siostry Dulcisimy. Stworzyliśmy również Pomnik Poległych Żołnierzy w Krzyżanowicach, co zajęło nam trzy miesiące.

INNOWACYJNOŚĆ

Nieustanne zdobywanie wiedzy i samodoskonalenie, pozwala nam zaoferować bardzo nowoczesne usługi. W naszym zakładzie posiadamy maszynę CNC o zaawansowanym poziomie technologicznym, dzięki której jesteśmy w stanie wycinać w kamieniu nawet najbardziej skomplikowane kształty: parabole, wielokąty, łuki oraz frezować, szlifować i grawerować napisy.

Sprawdź sam! Serdecznie zachęcamy do zobaczenia naszej pełnej oferty oraz zrealizowanych projektów.